2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ertelenecek

17
tokyo
Fotoğraf:https://tokyo2020.org/

Tatil

Dünyayı sarsan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını küresel olarak birçok organizasyon ve etkinliğin iptal ya da ertelenmesine sebep olurken gözler 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaydı ki, komite üyesinden beklenen haber geldi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 2021’e erteleneceğini belirten Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyesi Dick Pound, konuyla ilgili detayların dört hafta içinde belirleneceğini duyurdu.

Japonya’nın uzun süredir hazırlandığı 2020 Tokyo Olimpiyatları, 24 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecekti. Olimpiyat Komitesi’nin en eski üyelerinden Pound, USA Today’e yaptığı açıklamada, “IOC’nin sahip olduğu bilgilere dayanarak erteleme kararı alındı. İleriye dönük parametreler belirlenmedi, ancak oyunlar 24 Temmuz’da başlamayacak, biliyorum” ifadelerini kullandı.

Buna göre; dünya çapındaki tüm spor faaliyetlerini durduran Koronavirüs salgınından nasibini alan Tokyo Olimpiyatları bir yıl sonra yapılacak. Salgında son durum ise şöyle: Koronavirüs yakalanan kişi sayısı 372 bin 563; bunlardan 100 bin 885’i iyileşirken, 16 bin 381’i ise hayatını kaybetti.

Ayrıca:   Antalyalı Sanatçı Japonlara Türk eserlerini tanıttı

(BY)

 

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin