2017’nin en güzel yaz festivallerini kaçırmayın

1557
Almanya

Tatil

Bu yıl Almanya’da birbirinden ilginç yaz festivalleri düzenlenecek. Müzik, film, tiyatro ve havai fişek gösterilerinden oluşan bu etkinlikleri kaçırmayın.

 Festivaller ülkesi Almanya bu yaz da görülmeye değer etkinliklere ev sahipliği yapacak. Deutschland.de internet sitesi değişik tarihlerde ve bölgelerde düzenlenecek festivalleri tanıttı. İşte önümüzdeki aylarda ziyaret edip güzel vakit geçirebileceğiniz festivaller:

Büyük havai fişek festivali: Alevler İçinde Ren her yıl Ren nehrinin Bonn ve St. Goar arasında kalan bölümünde gerçekleşiyor.

(6 Mayıs-16 Eylül 2017)

Münih Film Festivali: Avrupa’nın en büyük yazlık film festivallerinden biri.

(22 Haziran-1 Temmuz 2017)

Rügen Störtebeker Festivali: Rügen’deki Ralswiek Şatosu önünde kurulan açık hava sahnesinde sergilenen, Almanya’nın en büyük açık hava tiyatrosu

(24 Haziran-9 Eylül 2017)

“Üç eyalet – bir tını” yaz konserleri: Konserler Saksonya Anhalt ve Thüringen eyaletlerinde 37 farklı noktada manastır, müze, kale ve şarap mahzenlerinde gerçekleşiyor.

(24 Haziran-27 Ağustos 2017)

Bardentreffen (ozanlar buluşması): Almanya’nın en büyük ücretsiz müzik festivali. Nürnberg’in eski kent merkezinde dokuz sahnede gerçekleştirilen 90’a yakın konserde renkli bir müzisyen ve dinleyici kitlesi bir araya geliyor.

(28-30 Temmuz 2017)

 

Kaynak: www.deutschland.de

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin