Yurtdışında yaşayan gençlere Türkiye’de ücretsiz kamp

16 May. 2018
554 Görüntülenme
Gençlik kampı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurtdışında yaşayan 18-22 yaş arasındaki gençleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’de düzenlediği gençlik kamplarına katılmaya davet ediyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında farklı şehirlerde düzenlenen programlar, yurtdışında yaşayan tüm gençlerin başvurularına açık. Gençlik Kamplarına katılım ücretsiz ve yurtdışından gelecek katılımcıların Türkiye’ye ulaşım giderleri belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenecek.  Kampa başvular başlamış olup, son başvuru tarihi 30 Haziran.

Kamp Tarihleri

Kamplar 8 farklı şehirde ve 8 dönemde gerçekleştirilecek.

Gençlik Kampı katılımcıları kamp dönemi süresince Türkiye’de yaşayan akranları ile birlikte zaman geçirme imkânı bulacaklar. Gençler kamp olanakları çerçevesinde sportif ve kültürel etkinliklere katılacaklar ve çevre gezileri yapacaklar. Farklı şehirlerdeki kampların içerikleri konusunda http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/Kamplar.aspx internet adresinden bilgi alınabilir.

Katılımcılara Sağlanacak İmkânlar

Katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacak. Kamplara yurtdışından katılmaya hak kazanan gençler Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat giderleri (uçak bileti) ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecek.

Destek tutarları

destek

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir