Yolda aracınız bozulursa bunu sakın yapmayın

19 Eki. 2018
22205 Görüntülenme
Sılayolu
© www.turizmavrupa.com

Karayolundan Türkiye’ye seyahat edenlerin yollarda çok dikkatli olması gerekiyor. Ne yazık ki insanların zor durumda kalmasını fırsata çevirmeye çalışanlar oluyor. Fırsatçıların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri de aracı bozulanlarla ilgili.

Yol kenarında arıza yapmış bir araç gören çekiciler, hemen yaklaşarak yardım teklifinde bulunuyorlar. Siz ne derseniz deyin her şeye “Sorun değil hallederiz” diyerek sürücüleri ikna ediyorlar. Daha sonra araç tamirhaneye çekildiğinde ise fiyat şişiriliyor ve sürücüden oldukça yüksek fiyatlar isteniyor. Bir çok kişi gereksiz yere zaman kaybetmemek için istenen parayı ödüyor.

Siz de benzer bir sorun yaşamak istemiyorsanız şu krallara mutlaka uyun:

Yanınıza gelen çekicilere hemen inanmayın, ilk önce üyesi olduğunuz otomobil kulübünü arayın ve bilgi verin. Size tavsiye edilenlere uyun.

Eğer illa bir tamirhaneye gidecekseniz mutlaka önceden fiyatları sorun. Yani henüz işe başlanmadan ne kadar harcama yapacağınızı hesaplayın.

Tamirhanede sizden fazla para istendiğini fark ederseniz ödeme yapmayın. Sizden para isteyenlerin bilgilerini isteyin, şikayette bulunacağınızı söyleyin. Gerekirse polisi çağırın.

Polis hariç kimseye pasaport veya kimliğinizi teslim etmeyin.

 

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir