Türkiye’den emekli olmak isteyenlere ücretsiz hizmet

7 Kas. 2018
1190 Görüntülenme
Türkiye
© www.turizmavrupa.com

T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu, sosyal medya hesabından Uluslararası Danışma Günleri ile ilgili bir duyuru yaptı. Duyuruya göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Alman Sigorta Kurumu tarafından Türk ve Alman vatandaşlarını, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’nden doğan hakları konusunda bilgilendirmeye yönelik olarak, 13-14-15 Kasım 2018 tarihleri arasında Stuttgart’ta Uluslararası Danışma Günleri düzenlenecek.

Danışma hizmeti, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesinin öngördüğü sosyal güvenlik (yaşlılık, malullük, ölüm ve hastalık halinde sağlanan yardımlar vb.) haklarına ilişkin soruların Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerle cevaplandırılması şeklinde gerçekleştirilecek. Danışma hizmeti ücretsiz olarak Türkçe ve Almanca olarak verilecek.

Danışma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin, 0711 614 66 510 numaralı telefondan veya beratung.im-zenturm@drv-bw.de e-posta adresinden randevu almaları tavsiye edilmekte. Danışma gününde, sigorta belgelerinin ve kimliğin veya pasaportun, varsa nüfus kayıt örneğinin de getirilmesi önemli.

(G.Ş)

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir