Sırbistan’da depoyu doldurdu, yolda kaldı

30 Haz. 2016
37839 Görüntülenme
Sırbistan
© www.turizmavrupa.com

Avrupa’dan Türkiye’ye yolculuk yapanların mola vermek için durduğu Sırbistan’da benzinci tehlikesi…Benzin aldıktan sonra aracı bozulan bir vatandaşımız perişan oldu. 

Yurtdışında ister mola vermek için olsun, ister depoyu doldurmak için, durduğunuz benzin istasyonlarını iyi seçin. Geçtiğimiz yıllarda sıkça rastlanan bir sorun hala devam ediyor. Kısa süre önce Türkiye’den karayolundan dönerken Sırbistan’da bir benzin istasyonunda duran bir vatandaşımız, depoyu doldurduktan sonra büyük bir şok yaşadı: Belgrad yakınlarındaki benzinciden ayrıldıktan kısa süre sonra aracı arızalandı ve yolda kaldı. Motorun çalışmadığını belirten sürücü, sorunun aldığı benzinden kaynaklandığını geç de olsa anladı.

Sırbistan’daki bazı tesisler sorunlu

Alman Otomobil Kulübü ADAC’yi aradıktan sonra aracını bir tamirhaneye çektiren kişi, burada ikinci şoku yaşadı. Kendisinden neredeyse aracının değeri kadar yüksek miktarda para istendiğini gören vatandaş, yoluna arabasız devam etmek zorunda kaldı. Binbir güçlükle Almanya’ya ulaşan kişi, şimdi hala aracının Sırbistan’dan getirilmesi için mücadele veriyor. Bozulan aracı tamir ettirmeden ADAC’nin yardımı ile Almanya’ya getireceğini söyleyen vatandaş “Keşke daha dikkatli olsaydım” diye dert yandı.

Bilindiği gibi bu tür olaylar Sırbistan’da geçmişte çok sık yaşandı. Benzine muhtemelen başka maddeler karıştırılması sonucu meydana gelen bu sorun nedeniyle bir çok sürücü yolda kaldı. Bu nedenle pek tanınmayan, hiçbir aracın durmadığı ve çok uygun fiyata benzin satan istasyonlarda dikkat etmek gerekir. Bu ülkede kaliteli hizmet veren benzinciler de var. Örneğin OVM istasyonları genellikle vatandaşlarımız tarafından tavsiye ediliyor.

Umarız kısa süre önce yaşanan bu olay herkese ders olur..

Yorumlar
 • Jet petroldanmi aldın Belgrade girişi çıkışı olan JET PETROLLARDAN sakın almayın
  Birde €50 aniden €20 oluyor petrol alıp kasada ödemede

  Tecrube konusuyor

  Mesut 02 Temmuz 2016 15:29 Cevapla
  • Birkac sene önce ayni olay benimde basima geldi

   Adem Demirer 15 Haziran 2017 14:14 Cevapla
 • Arkadaşlar birde deponuzu yarım depodan aşağıya indirmeyin. En azından guvenmediginiz ülkelerde.

  Sıla 30 Temmuz 2016 10:28 Cevapla
 • Sila yolu hic bir zaman düzelmediki ayni seyler bir almanin basina gelse görün alman hükümeti neler yapar genede verdiyiniz bilgi ve uyarilar icn tesekkür ederim.

  Hasan özsakarya 04 Haziran 2017 08:28 Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir