Rahat bir uçak yolculuğu için nasıl giyinilmeli?

12 May. 2018
1005 Görüntülenme
Uçak,Kabin,THY
© www.turizmavrupa.com

Tatil sezonu öncesi seyahat planları yapılmaya başlandı. Bir çok kişinin tercihi hem rahat olması hem de kısa sürmesi nedeniyle uçak yolculuğu olacak. Yolculuğunuzun rahat geçmesini istiyorsanız bunlara dikkat edin:

1.Dar kıyafetlerden uzak durun: Birçok insan vücudu saran dar kıyafetlerden hoşlanır. Fakat yolculuk esnasında basınçtan şişen vücudu saran kıyafetler, terlemeyi artırdığı gibi, vücuttaki kan dolaşımını da etkiler. Ve yolculuğunuzun rahatsız geçmesine neden olur. Bu yüzden yolculuk için tercihen bol, rahat kıyafetler tercih edilmeli.

2.Topuksuz ayakkabı kullanın: Kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabılar uçuş esnasında rahatsız bir yolculuğun geçmesine sebep oluyor. Uzmanlar, topuk uzunluğu 4,5 cm’den yüksek ayakkabıların normal anatomik yürüyüşü sağlayan sistemleri olumsuz etkilediğini belirtiyor. Yolculuklarda tercih edilmesi gereken ayakkabı tarzı, hızlı ve kolay giyilip çıkarılabilen yürüyüş ayakkabıları olmalı. Bu tip ayakkabılar rahat ettirdiği gibi istediğiniz anda çıkarıp giyebileceğinizden dolayı ayaklarınızın şişmesini de önlemiş olursunuz.

3.Parfüm kullanımına dikkat: Yolculuk esnasında kullandığınız kokunun çevrenizdeki insanları rahatsız etmemesi gerekir. Parfüm sıkmadan rahat edemiyorsanız, en azından hafif bir koku tercih edebilirsiniz. Bu sayede diğer yolcularda rahatsız olmamış olur. Ayrıca uçakta seyahat eden yolculardan bazılarının parfüme alerjisi veya astım, bronşit gibi nefes darlığı ile ilgili rahatsızlığı olabilir. Bu yüzden parfümden ziyade temiz, yeni yıkanmış kıyafetlerin tercih edilmesi, rahatsızlığı olanları da etkilememiş olur.

4.Tek bir kalın kıyafet giymeyin: Uçakta terlemek istemiyorsanız tek bir kalın kıyafet yerine üst üste giyebileceğiniz ince kıyafetler tercih etmelisiniz. Çünkü sıcaktan bunaldığınızda tek bir kalın kıyafeti çıkarmak zor olacak.

5.Metal içeren giysilerden uzak durun: Bilindiği üzere havaalanlarında yoğun güvenlik önlemleri bulunuyor. Bu yüzden ayakkabınızdaki, kemerinizdeki ya da kıyafetlerinizdeki metal aksesuarlar güvenlik önlemlerine takılabilir. Bu durumla karşılaşmamak ve uçağınıza rahatlıkla binebilmek için metal içeren giysilerden uzak durun.

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir