Otopark ücretleri artmalı mı?

22 Eyl. 2018
558 Görüntülenme
otopark

Almanya’da mazotlu araçların hava kirliliğine yol açmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Son olarak Frankfurt, 2019 Şubat ayından itibaren eski model araçların şehir içine girmesini yasakladı. Bu karara göre ilk etapta Euro 4 emisyon sınıfına kadar olan araçlar yasak kapsamında. Eylül 2019 itibari ile buna Euro 5 araçlar da eklenecek. Yani çok sayıda sürücü mağdur olacak.

Yetkililer şehir içine giren araç sayısını azaltmak için çare arıyorlar. Çeşitli kesimlerden değişik öneriler geliyor. Örneğin bir öneriye göre şehir merkezlerindeki otopark ücretlerin çok düşük. Saatliği 2 Euro olan otoparkların ücretleri yükseltmesi tavsiye ediliyor. Plana göre sürücüler şehir içine gelip pahalı otoparklarda araçlarını bırakmak yerine şehir dışında sayıları artırılacak olan ücretsiz otoparklara araçlarını bırakabilecekler. Daha sonra ise toplu taşıma araçları ile şehir içine gelecekler.

Kimine göre bu mantıklı bir yöntem. Ancak bir çok kişi eleştiride bulunup, bu önlemin sürücüler açısından zaman kaybı olacağını düşünüyor.

(A)

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir