Meslek edinmek isteyen gençlere önemli fırsat

22 Oca. 2018
572 Görüntülenme
Eğitim

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenecek olan “Eğitim Fuarı” meslek arayışı içinde olan gençlere önemli fırsatlar sunuyor. Frankfurt Başkonsolosluğu himayesinde faaliyet gösteren Türk-Alman Eğitim Platformu’nun öncülüğünde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla 27 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek “2. Eğitim Fuarı”na vakti olan herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz. Frankfurt Başkonsolosluğu konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Eğitim fuarının ana teması meslek eğitimi olacaktır. Fuarda, İHK, Jobcenter, Fraport gibi kurumların da arasında bulunduğu çeşitli şirket ve kuruluşlar tarafından standlar kurulacak, bu standlarda gençlerimize kurum ve meslek tanıtımları yapılarak staj olanakları hakkında bilgi verilecek ve staj başvuruları alınacaktır.

Bunun yanı sıra, fuarda çeşitli uzman konuşmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirilecek ve katılımcıların olabilecek soruları cevaplandırılacaktır. Ayrıca, düzenlenecek atölye çalışmalarıyla, Rhein-Main bölgesinde bulunan meslek okulları ve yüksek okullardaki eğitim sistemi, ağırlık konuları ve çalışma yöntemleri ile özgeçmiş hazırlanması ve iş başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmeler yapılacak, tecrübe paylaşımları gerçekleştirilecektir.

Fuara Başkonsolos Burak Karartı ve Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann’ın katılımları da öngörülmektedir.

Fuar 27 Ocak Cumartesi günü, Fachhochschule Frankfurt’ta (Nibelungenplatz 1, D-60318, Frankfurt am Main, Audimax – Gebäude 4) 11:30-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Fuara katılım ücretsizdir ve tüm vatandaşlarımız davetlidir.”

 

Yorumlar
  • Slm ben uğur Almanya’da çalışmak ve yaşamak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim elimden her iş gelir

    Uğur 02 Aralık 2018 19:14 Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir