Meşhur Hint düğünleri artık Türkiye’de yapılacak

13 Mar. 2018
2679 Görüntülenme
Düğün

Her yıl Hindistan’da gerçekleştirilen “Uluslararası Düğünler Konferansı ICWF (International Convention of the Wedding Fraternity)’’ organizasyonunun ilk Avrupa ayağı İstanbul olarak belirlendi. Uluslararası Düğünler Konferansı’na dünyaca ünlü pek çok düğün organizatörü ve ünlü isim katılacak.

Turizm faaliyetlerini çeşitlendirerek, turizm gelirlerini artırmayı hedefleyen Türkiye, uluslararası araneda destinasyon düğünlerini de turizm faaliyetleri arasına almayı başardı. Dünyada en çok para harcanan, Hintlilerin meşhur Hint düğünlerini İstanbul’a çekerek büyük bir başarıya imza attı. Uluslararası Düğünler Konferansı ICWF (International Convention of the Wedding Fraternity) ilk defa Hindistan dışında bir ülkede gerçekleşecek.

Destinasyon düğünlerinde çiftler yaşadıkları ülkenin dışında başka bir ülkede evlilik törenlerini gerçekleştiriyor. Düğün organizasyonları, diğer yan sektörlere ve tedarikçilere de kazanım sağlıyor. Tedarik zincirinde havayolları ilk sırada olmak üzere, oteller, düğün töreninin yapılacağı mekanlar, mekanın dekoru, yeme –içme, teknik ekipman, müzik-eğlence, fotoğraf çekimi, kuaförlük hizmetleri, düğün kıyafetleri gibi pek çok tedarik kalemindeki işletmelere toplam fayda sağlıyor.

Kültür ve Turizm  Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Türk Hava Yolları, Crystal Concepts ve Türk Hindistan Turizm Konseyi’nin 2017 yılında ortaklaşa gerçekleştirdikleri ağırlama programları ve işbirlikleri Türkiye’yi Hint düğünleri tanıtım konferansı ve faaliyetleri konusunda Avrupa ülkelerinden daha fazla öne çıkardı ve tercih edilmesini sağladı. Organizasyonun gerçekleşmesi akabinde, Türkiye’nin turizm gelirlerinde yüksek kazanımlar sağlanması bekleniyor.

Dünyaca ünlü isimlerin düğün organizatörleri İstanbul’da olacak

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da yapılacak olan konferans 3 Haziran’da başlayacak. 6 Haziran’da sona erecek. Konferansa konuşmacı olarak katılacak isimler arasında; Amerika‘dan Jennifer Aniston, Tom Cruise, Jennifer Lopez, Oprah Winfrey ve Kim Kardashian’ın düğünlerini planlayan Colin Cowie, Belcika’lı ünlü çicek tasarımcısı Tomas De Bruyne ve Hindistan’ın en zengin ailelerine gelinlik tasarlayan modacı Anamika Khanna bulunuyor.

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir