Meğer afişe bir harf eklenmiş

15 May. 2017
51523 Görüntülenme
afiş

İstanbul Belediyesi, tartışmalara neden olan üniversite afişine açıklık getirdi ve olayın bir photoshop oyunu olduğunu açıkladı.

İnternette rastlanan her bilgiye veya fotoğrafa hemen inanmamak gerekir. Yanlış bilginin yayılmasını sağlamak o kadar kolay ki, bazen bu iş gerçekten de abartılı boyutlara ulaşıyor. Bunun son örneği İstanbul’daki bir üniversitenin açılış afişinde yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir afiş fotoğrafı yer aldı ve bir çok kişi tarafından paylaşıldı. Bir üst geçide asılan afişin ilk kelimesi aslında “İBN”. Ancak fotoğrafta kelimeye “E” harfi eklendi. Bu durum tabiki eleştirilere, hatta “Belediye böyle bir hatayı nasıl yapar?” tepkilerine neden oldu.

Olay hızla büyüyünce İstanbul Belediyesi bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Belediye, afişe photoshopla ekleme yapıldığını bildirdi ve afişin orijinal fotoğrafını yayınladı.

Açıklama şöyle: “İBN Haldun Üniversitesi açılış afişi, photoshop ile değiştirilerek sosyal medyada servis edilmiştir. Afişin orijinal hali, görselde yeraldığı gibidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir