Marmaris’te muhteşem kutlama

31 Eki. 2017
586 Görüntülenme
Cumhuriyet Bayramı
© İrfan Bilir

Marmaris, Cumhuriyet Bayramı’nı iki gün boyunca adına yakışır bir coşkuyla kutladı. 

Marmaris Belediyesi tarafından 29 Ekim Pazar günü düzenlenen fener alayında binlerce Marmaris yaşayanı, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde Atatürk Meydanı’na yürüdü. Ketenci Kavşağı’ndan saat 19.00’da başlayan Fener Alayı’na yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Atatürk Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na uzanan yürüyüşte Başkan Ali Acar ve Eşi Sevgi Acar, protokol üyeleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı. Yürüyüşte 250 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı da büyük bir gururla vatandaşlarca taşındı. 10. Yıl Marşı, İzmir Marşı, Sarı Saçlım Mavi Gözlüm gibi klasiklerin son ses çalındığı yürüyüş boyunca bazı vatandaşlar da sloganlar attı.

Coşkulu kalabalık Atatürk Meydanı’na ulaştığında onları sahnede Aksaz Askeri Bandosu “10. Yıl Marşı”yla karşıladı. Askeri Bando Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların yanı sıra marşları da izleyicilerle birlikte hep bir ağızdan seslendirdi. Bandonun yaklaşık 1 saatlik konserinin ardından etkinlik son buldu.

Ünlü sanatçı Sıla, Marmarisli hayranlarıyla Belediye tarafından düzenlenen konserde buluştu. Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce kişi Cumhuriyet coşkusunu Sıla ile yaşadı. Saat 21.15’de başlayan konser alanına tekne ile gelen sanatçı kalabalık bir ekiple sahne aldı. Vokalistler Dünya Kızılçay, Sibel Gürsoy ve Tuba Önal; tuşlu çalgılarda Burak Erkul, keman ve utta Semih Çelikel, davulda Alp Türeci, basgitarda ise Cudi Genç ve gitarist Efe Bahadır, sevilen sese sahnede eşlik etti. Konser sonunda sahneye çıkan Belediye Başkanı Ali Acar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını simgeleyen 29 gülü Sıla’ya hediye ederek, Marmaris’in Cumhuriyet coşkusuna ortak olduğu için, sanatçıya teşekkür etti. Başkan Ali Acar vatandaşların da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Haber: Mustafa Koyuncu / Marmaris

 

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet BayramıCumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı

Fotoğraflar: İrfan Bilir

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir