İzmir’in en uzun tüneli için kazı başladı

13 Mar. 2018
713 Görüntülenme
Tünel

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’yı Otogar’a bağlayacak olan tünel için kazı çalışmalarını başlattı. Konak-Buca-Bornova bağlantısında sürücüleri rahatlatacak olan tünel  “kentin en uzun karayolu tüneli” olma özelliğine sahip oluyor. Bu proje sayesinde araçlar, yoğun trafiğe girmeden Otogar ve çevre yoluna ulaşabilecek.

Buca-Bornova arasında kesintisiz ulaşım hedefleyen proje kapsamında 2.5 kilometrelik çift tüp derin tünel, 280 ve 920 metre uzunluğunda iki viyadük, Kemalpaşa Caddesi ve Kamil Tunca Bulvarı kesişiminde ise 2 adet taşıt alt geçidi ile çevre yolu otogar bağlantısı için 1 adet taşıt üst geçidi yapılacak.

35 metre genişliğinde (3 gidiş- 3 geliş), toplam altı şeritli olarak hizmet verecek yeni güzergah ile Çamlık, Mehtap, İsmetpaşa, Ufuk, Ferahlı, Ulubatlı, Mehmet Akif, Saygı, Atamer, Çınartepe, Merkez, Zafer, Birlik, Koşukavak, Çamkule, Meriç, Yeşilova ve Karacaoğlan mahalleleri aşılarak Bornova Kemalpaşa Caddesi’nden otogara bağlantı sağlanacak. 7 kilometrelik güzergah üzerinde yapılacak tünel ile 2 viyadük-2 adet alt geçit-1 adet üst geçit ve yol düzenlemelerinin maliyeti 183 milyon TL’yi aşacak.

Kaynak: izmir.bel.tr

İzmir, Tünel

İzmir,Tünel

Fotoğraflar: izmir.bel.tr

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir