İzmir’de patlama: 4 ölü var

11 Eki. 2017
285 Görüntülenme
patlama
© www.tupras.com.tr

Tüpraş İzmir Rafinerisi’nde patlama meydana geldi. Patlama sırasında 4 kişi hayatını kaybetti 1 kişi de yaralandı. Detaylar haberde…

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Tüpraş İzmir Rafinerisinin ürün tankı bakımı sırasında gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Olay yerinde 4 kişi hayatını kaybetti 1 kişi’de yaralandı.

Patlama ile ilgili Tüpraş’tan bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada: “Bugün saat 09.25’de Tüpraş İzmir Rafinerisi Ürün Tankında yapılan bakım sonrası devreye alma çalışmaları sırasında yüzer tavanlı nafta tankında gaz sıkışmasına bağlı patlama  meydana gelmiştir.  Olay yerinde bakım ve kontrol için bulunan yüklenici firma çalışanlarımızdan 5 kişi patlamadan etkilenmiştir. Rafineri Teknik Emniyet ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, Rafineri Arama Kurtarma ekiplerimizce ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen çalışanlarımızdan 4’ü ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen kurtulamamış ve yaşamını yitirmiştir. Bir çalışanımız ise hafif yaralı olarak tedavi altındadır.  Kemal Şaşmazer, Yusuf Kepenek, Mehmet Karademir ve Mehmet Dere’yi kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle paylaşır, Allah’tan rahmet, ailelerine ve çalışma arkadaşlarımıza başsağlığı dileriz.”ifadelerine yer verildi.

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir