Havalimanlarında ücretsiz otopark: Süre uzatıldı

12 Eki. 2017
2540 Görüntülenme
Ücretsiz otopark,İSPARK
© www.ibb.istanbul

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanında ücretsiz otopark uygulamasının süresi uzatıldı. Detaylar haberde…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSPARK otoparklarında başlattığı 1 saat ücretsiz otopark uygulaması yoğun ilgi gördü. Yurt içi ve yurtdışından gelen yolcuları karşılamak için yol kenarında bekleyen sürücüler, İSPARK otoparklarını kullanmaya başladı. İSPARK, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na yakın mesafede hizmete açtığı yaklaşık 3 bin 500 araç kapasiteli otoparklarında verdiği ücretsiz uygulama süresini uzattı.

Sürücüler, İSPARK havalimanı otoparklarını 2 saat ücretsiz kullanabilecek. Otoban kenarında bekleyen araçların trafikte yol açtığı tehlikelerin önlenmesi ve güvenli bir parklanmanın yapılması sağlamak amacıyla başlatılan uygulama emniyet şeridindeki tehlikeli duraklama ve parklanmaları azalttı. 2 saate çıkartılan ücretsiz otopark uygulaması ile bekleme yapan araçların tamamen ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Yolcular için bekleme salonunun olduğu otoparkta giden ve gelen yolcular için 15 dakikada bir ring yapan ücretsiz servis araçları da bulunuyor. Ayrıca İstanbulkart ve kredi kartı ile otoparkta ödeme yapılabiliyor. Sürücülere otopark içerisinde bulunan ücretsiz internet vb. hizmetlerin de bulunduğu VİP bekleme salonu hizmet veriyor.

Kaynak: www.ibb.istanbul

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir