Hacamatın migrene iyi geldiğini biliyor musunuz?

19 Eki. 2018
610 Görüntülenme
migren

Günümüzde “Alternatif Tıp” olarak adlandırılan ve halk arasında “Hacamat” denilen tedavi yöntemi giderek yaygınlaşıyor. Modern tıpta tam olarak iyileşemeyen hastalar bir de bu yöntemi deniyor. Birçoğunun fayda gördüğü hacamat, özel vakumlu kupalar ile zararlı kanı vücuttan atmasını sağlıyor.

Uzmanlara göre hacamat vücudun atamadığı ağır metaller, toksinler, kullanılan ilaç ve gıdaların vücutta bıraktığı kötü etkiler emilerek vücudun normal formuna döndürülmesini sağlıyor. Çok eski çağlardan beri kullanılan bu yöntem, şiddetli baş ağrısı olan migrene de iyi geliyor. Tam bir tedavisi olmayan migrende hastalar ağrı kesici kullanmaktan bıktığı için bu yönteme başvuruyor. Başvuran hastaların çoğu da faydasını gördüğünü belirtiyor.  Birçok yerden yapılan hacamat, ağrıyan bölgeye göre yeri değişebiliyor.

Ağrısız, acısız ve yatak istirahatsiz yapılan hacamatın faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanlara göre hacamatın bazı faydaları şöyle

-Bağışıklık sistemini güçlendirir.

-Kana birikmiş ağır metal ve toksinlerin atılmasını sağlar.

-Ödemleri çözüyor.

-Vücut ağrılarını gideriyor.

-Yüksek tansiyonu düşürür.

-Yaralar ve ülserin iyileşmesini hızlandırır

-Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.

-Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalı.

Hastalar için bir çok ilaçtan daha etkili ve yan etkisi bulunmuyor.

Fakat şu hususa da dikkat etmek gerekiyor: Hacamat bilinçli ve uzman kişiler tarafından yapılmalı. Özellikle bilgisiz kişiler ve temiz olmayan ortamlarda yapılırsa çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir.

(G.Ş)

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir