Germania’nın iflası önlenebilirdi

15 Şub. 2019
513 Görüntülenme
Germania
© @flygermaniaDE

Türkiye’ye de çok sayıda uçuş gerçekleştiren Alman Havayolu şirketi Germania’nın iflas etmesi ve bütün uçuşlarının iptal olması geride bir çok soru işareti bıraktı. Satın aldığı biletler iptal olan yüzbinlerce kişiyi mağdur eden iflas kararının arkasından yine ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Maddi sıkıntı içinde olan Germania’nın batmaması için plan yapıldığı ancak şirket patronu Karsten Balke’nin aldığı karar nedeniyle iflasın engellenemediği anlaşıldı.

airlines de sitesinin haberine göre eski Air Berlin patronu Joachim Hunold ile havacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Hans Rudolf Wöhrl, Germania’yı kurtarmak için bir teklifte bulundular. İkili, Germania şirketini devralmayı teklif ettiler. Son ana kadar Germania patronu Karsten Balke ile uzlaşma yolunda ilerlediklerini ancak bunun son anda gerçekleşmediğini  belirten Wöhrl „Biz tüm şirketi almayı teklif ettik, karşı tarafında aynı düşüncede olduğunu sandık. Ancak Balke son anda sadece şirketin bir kısmını satmak istediğini bildirdi. Bu bir taktik de olabilirdi. Bu nedenle anlaşamadık ve iflas gerçekleşti“ dedi.

İflas kararı açıklandıktan sonra da yardım teklifinde bulunduklarını fakat herhangi bir reaksiyon göremediklerini belirten Wöhrl, Germania’nın döneminin artık kapandığını tahmin ettiğini söyledi.

(A)

Yorumlar
  • Wuppertal de ki dolandirici kuyumcuyu ajanslara vermek istiyorum. Kagidi var, baskasi magdur olmasin.

    Leyla 18 Şubat 2019 10:53 Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir