Germania skandalı: Batacağını bile bile bilet satmışlar!

21 Mar. 2019
766 Görüntülenme
Bilet

İflas eden ve geride yüzbinlerce mağdur yolcu bırakan Alman havayolu şirketi Germania havayolunun eski patronu Karsten Balke hakkında „Dolandırıcılık“ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Yönetici, Germania Havayolları’nın batacağını bile bile ve ödeme zorluğu çektiği anda bile yolculara bilet satmakla suçlanıyor. Eğer bu iddialar doğruysa binlerce kişi göz göre göre mağdur edilmiş olacak.

Hatırlanacağı gibi Germania Havayolları’nın iflası ile birlikte bütün uçuşlar iptal olmuş ve en az 260 bin kişi bilet parasını ödemesine rağmen uçamamıştı. Bunlar arasında Türkiye’ye uçmak isteyen çocuklu aileler de vardı. Bir çok vatandaşımız, son birikimiyle uçak bileti almış, ancak Germania’dan parasını geri alamayınca ortada kalmıştı. Durumu iyi olanlar tekrar para ödeyerek başka havayolundan bilet almak zorunda kalmıştı.

Germania yönetimi oyun mu oynadı?

Berlin Savcılığı’nın başlatılan soruşturma kapsamında iflas sürecini ve öncesini araştırdığı belirtildi. 1700 çalışanı bulunan Germania Havayolları şubat ayında iflas ettiğini açıklamıştı. Ancak Alman basının yer alan haber ve iddialara göre şirket yönetimi aylar öncesinden „iflas hazırlığı“ yaptı. Spiegel Online’ın haberine göre Germania yönetimi iflastan önce aracı kişiler kullanarak farklı şirketler kurarak bu paraları bu şirketlere aktardı. Amaç iflas açıklandığında elde para görünmemesi.

Ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz: http://www.turizmavrupa.com/germanianin-iflasinin-arkasinda-hangi-kirli-oyunlar-var/

Ayrıca şirketin Türkiye’de de bir yan kuruluşu faaliyete geçmişti. Detayları buradan okuyabilirsiniz:http://www.turizmavrupa.com/germania-turkiye-iflas-oyununun-bir-parcasi-mi/

(A)

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir