Eski model otomobil kullananlar bu videoyu izlemeli

21 Kas. 2017
1964 Görüntülenme
© ADAC

Eski model bir otomobille kaza yapan sürücüler için hayati tehlike söz konusu. Videoyu izleyin.

 Alman Otomobil Kulübü ADAC, trafik güvenliğini arttırmak için yayınladığı bir videoda eski model araç kullananların nasıl ölümle burun buruna geldiğini gözler önüne serdi. Uzmanlar bunun için Golf 2 ve Golf 7 marka araçların duvara çarpma anında yaşananları kaydettiler. Yavaş çekimde de görüldüğü gibi Golf 2 kazada paramparça oluyor. Sürücünün yaşama şansı neredeyse hiç yok. Buna karşılık Golf 7’de zararın çok az olduğu görülüyor. Bu aracın sahibinin büyük ihtimalle burnu bile kanamaz.

ADAC uzmanları, iki model arasındaki farkı sergileyerek son 30 yıl içinde otomobil üreticilerinin güvenliğe yatırım yaptıklarını ve yeni modellerin atık çok daha güvenli olduğunu açıkladılar.

Yorumlar
 • Merhaba lar
  Ben aracımla 31.7.16 tarıhınde Türkiye görüş yaptım ve süresi 01.8.18 doldu bugünden ıtıbaren cezalı duruma dayım. Benım sorum bu araçı çıkartım oğluma devredıp tekrar aynı araçla Türkiye ye gırmek ıstıyorum. Oglum Almanya’da yaşıyor. 2 yıllıgına getırmem mümkünmu ve plaka degısmesı gerekırmı. Oglum adına aracı burda kullanmam mümkün mü ?
  Sımdıden teşekkür ederim.

  Hayati Yurtalan 01 Ağustos 2018 23:51 Cevapla
  • İyi günler, tekrar Türkiye’de 2 yıl bırakılabilmesi için aracın en az 185 gün yurtdışında kalması gerekir. Eğer aracı oğlunuza devrederseniz, ve oğlunuz araçla Türkiye’ye giriş yaparsa, onun sadece yurtdışında yaşayan yakın aile fertleri aracı kullanabilir. Eğer siz Türkiye’de yaşıyorsanız kullanamazsınız.

   Turizmavrupa 02 Ağustos 2018 04:38 Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir