Dövizle askerlik bedeli yine düşecek mi?

13 Mar. 2019
1160 Görüntülenme
Dövizle

Yurtdışındaki Türk vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir konu olan dövizle askerlik ile ilgili çok sayıda tepki geldiğini dünkü haberimizde duyurmuştuk (Buradan okuyabilirsiniz: ) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, bir çok kişinin kendisine e-mail ile veya sosyal medya üzerinden ulaştığını ve dövizle askerlik bedelinin 2 bin Euro’dan 5 bin Euro’ya çıkmasını eleştirdiğini duyurmuştu. Ancak Yeneroğlu konu ile ilgili yeni bir karar çıkma olduğunu da anımsattı.

Yeneroğlu dövizle askerlik konusunda şu açıklamayı yaptı:

“Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın meselelerini takip eden bir milletvekili olarak bu düşüncelerimizi konunun gündeme gelmesinin ardından Milli Savunma Bakanımızla paylaştık, önerinin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirttik. Endişelerimizi aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik.

Bakanlığımız kamuoyu ile paylaştığı yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaları devam ettirmektedir. Döviz ile askerlikle ilgili de yukarıda ifade edilen hususları değerlendirmeye almıştır. Çalışmanın sonucunda yeni sistem Nisan ayında yasalaşmak üzere TBMM gündemine gelecektir. Bu noktada takdir Türkiye Büyük Millet Meclisimizin olacaktır. Elbette süreç boyunca tüm ilgililerle endişelerimizi paylaşacak, görüşlerimizi dile getireceğiz. Bu zaman zarfında yurtdışında yaşayıp şartları taşıyan yükümlüler dövizle askerlik imkanından faydalanabilir.“

(A)

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir