Dikkat: Türkiye uçuşları başka havalimanından yapılacak

10 Oca. 2019
732 Görüntülenme
Düsseldorf havalimanı

Almanya’da Ver.di sendikası ve yetkililer arasında süre gelen görüşmeler çerçevesinde bazı havalimanlarında gerçekleşen bir günlük uyarı grevi bu defa Düsseldorf, Köln ve Stuttgart’a sıçradı. Bugün gerçekleşen grev nedeniyle bu üç havalimanındaki uçuşlarda aksamalar yaşanıyor. Sabaha karşı saat 3’te başlayan grevin, bütün gün sürmesi bekleniyor.

Bugün grev nedeniyle SunExpress’in söz konusu havalimanlarından olan uçuşları en yakın alternatif havalimanlarından gerçekleşecek.

Aşağıda yer alan Düsseldorf, Köln ve Stuttgart kalkışlı SunExpress uçuşlarının grevden etkilenecek:

XG 4827 Köln – Hurgada
XG 4835 Düseldorf – Hurgada
XG 1381 Düseldorf – Adana
XG 4879 Stuttgart – Hurgada

XQ 113 Köln – Antalya
XQ 181 Düseldorf – Antalya
XQ 749 Düseldorf – Gaziantep
XQ 959 Düseldorf – İzmir

SunExpress’ten yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “10 Ocak 2019 Perşembe, Düsseldorf, Köln ve Stuttgart havalimanlarındaki bu grevden etkilenecek yolcularımızın uçuşlarının olduğu bu havalimanına daha erken gelmeleri rica ediyoruz. SunExpress, grevden etkilenen yolcularımızın, shuttle servisi ile en yakın havalimanına transferlerini sağlayacaktır.  Grevin yarattığı olumsuzluklar nedeniyle söz konu alternatif havalimanlarında da yaşanacak yoğunluk nedeniyle gecikmeler söz konusu olabilecektir.

10 Ocak 2019 Perşembe günü, grevden etkilenecek olan havalimanlarında gerçekleşecek bir günlük uyarı grevi sendikanın vereceği karar göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle yolcularımızdan, önce uçuşlarımızın olduğu Düsseldorf, Köln ve Stuttgart havalimanlarına gelmelerini önemle rica ederiz.

Grevden etkilenen havalimanlarının güncel durumu ile ilgili sizleri, web sitemiz SunExpress.com ve sosyal medya kanallarımız üzerinden sürekli olarak bilgilendireceğiz.

SunExpress’in dışında gerçekleşen bu olaydan etkilenen bütün yolcularımızdan bu olumsuzluk nedeniyle özür dileriz. SunExpress, mevcut şartlar altında yolcularımızın uçuşlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için bütün gücüyle çalışmaktadır.”

(G.Ş)

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir