Çorum, G.Kore Gimhae ile kardeş şehir oldu

16 May. 2018
556 Görüntülenme
Çorum Kardeş Şehir
© www.corum.bel.tr

Güney Kore Büyükelçisi’nin geçtiğimiz yıl Çorum’a yaptığı ziyaretin ardından Çorum Belediye Meclisi’nde alınan kararla kardeş şehir olarak belirlenen Gimhae‘de protokol imzalandı. Bu amaçla Çorum Belediye yetkilileri Güney Kore’nin Gimhae şehri yanı sıra Başkent Seuol ve Busan’da incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun başkanlığında Belediye Meclis üyeleri Abdullah Gözübüyüklü ve Mehmet Tahtasız ile Strateji Geliştirme Müdürü Ömer Maz, Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden Mühendis Süreyya Özyağcı Güney Kore’ye resmi ziyarette bulunan isimlerdi.

Gimhae belediyesinde gerçekleştirilen törende Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu ve Gimhae Belediye Başkanı Heo Seong Gon arasında imzalanan protokol ile resmiyet kazandı.

Çorum Belediyesi ekibine, Tören öncesi Gimhae Belediye Başkanı tarafından Güney Kore geleneklerine göre yeşil çay ikram edildi. Burada yapılan görüşmede Gimhae Belediye Başkanı, Türkiye’den gelen misafirleri Gimhae’de ağırlamaktan dolayı çok memnun olduklarını ifade etti.

Gimhae Belediye Başkanı Heo Seong Gon “İmzalanan kardeş şehir protokolü ile bundan sonra Kültürel ilişkilerimiz geliştirilecek ve bilgi paylaşımı ile güzel ilişkiler kurulacak. Türk milleti hep bizim yanımızda oldu, bugünde birlikte güzel işler yapmak için bu protokolü imzalıyoruz.” dedi.

Törende bir konuşma yapan Ahmet Yabacıoğlu ise “kendilerine gösterilen ev sahipliğinden çok memnun olduklarını dile getirerek kendileri ile yakından ilgilenen Gimhae Belediye Başkanı Heo Seong Gon ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: www.corum.bel.tr

Çorum Kardeş Şehir

Çorum Kardeş Şehir

Çorum Kardeş Şehir

Çorum Kardeş Şehir

Çorum Kardeş Şehir

Fotoğraflar: www.corum.bel.tr

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir