“Bursa’ya 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist” müjdesi

21 Mar. 2019
294 Görüntülenme
turist
© www.osmangazi.bel.tr

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’nin kalbinde 100 dönüm alanda hayata geçirilecek olan yeni projede Bursa’ya 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist müjdesini verdi. Dündar dünyanın en modern ve en büyük termal sağlık, tedavi, spa ve güzellik merkezinin Bursa’da tarihi bir sürecin başlangıcı olacağını açıkladı. Hayata geçireceği proje ile 5 bin yeni istihdam ile yıllık 1 milyon yerli yabancı turist ağırlanacağını bildirdi.

Bursa’nın tarih ve kültür şehri olmasının yanı sıra termal bir şehir olduğunun altını çizen Dündar, “Asıl yer altı zenginliğimiz olan termal suda patlama yaşanacak bir sürecin başındayız. Gökçen ailesinin sıcak su bölgesinde kendilerine ait 100 dönümlük alanda hayata geçirecekleri termal sağlık, spa, güzellik merkezi dünyanın hali hazırda en yeni, modern ve büyük yatırımlarından birisi olacak.

Bursa’da termal anlayışı dünya standartlarının üzerine taşıyacak. Proje belli bir aşamaya geldi. Bursa’ya gelecek olan ziyaretçilerin, en az 2-3 gün burada kalabileceği, Bursa ekonomisine ciddi katkı sağlayacağı bir proje görüyoruz. Bu projeyi hızlı bir şekilde uygulamaya koymamız lazım. Bursa’nın atıl kalmış bölgesinde bu işi başlatırsak arkası gelir. Bursa’mız termal konusunda hak ettiği yeri kazanmış olur. Kalkıp başka yerden yatırımcı aramaya gerek yok. Yatırımcı burada bekliyor. Bu projeyi uygularsak Bursa kazanacak” diye konuştu.

(B.A)

Kaynak:www.osmangazi.bel.tr

turist

turist

Fotoğraflar: www.osmangazi.bel.tr

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir