Bu kart her yerde geçerli olacak

1 Oca. 2018
2314 Görüntülenme
Kart

Türkiye’de ulaşımda, havalimanında, müzelerde, parklarda her yerde tek bir kartın geçerli olacağı bir dönem başlayacak. Bu konu hakkında Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ‘Türkiye Kart’ isimli yeni bir kart çıkaracaklarını belirtti. Arslan, PTT’nin 4 bin 600 noktası üzerinden bu kartın alınabileceğini belirterek , “Kredi kartıyla yapabildiğiniz her şeyi yapabileceksiniz. Bununla sınırlı değil, İstanbul başta olmak üzere tüm belediyelerle anlaşmalar yapıyoruz. Otobüsünden, metrosuna her yerde geçecek. İl değiştirdiğinizde ayrı bir kart almanız gerekmeyecek. Milli parklarda, müzelerde, uçaklarda her yerde geçecek” dedi.

Amaçlarının tek bir kartla her türlü finansal işlemi yapmak olduğunu vurgulayan Arslan, “Dünyada örnekleri çok az. Birçok ülkeye bunu ihraç da edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kart projesinin 2018 yılında hayata geçirileceğini belirten Arslan, PTT’nin 2018 yılında Kağıtsız Ofis projesinin de başlayacağını bildirdi.

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir